Home

Hitachi Digital Media Group

Hitachi

O Hitachi

Hitachi Ltd.

Hitachi Ltd., (NYSE: HIT / TSE: 6501), se sídlem v Tokiu v Japonsku, je jednou z předních nadnárodních společností, která na celém světě zaměstnává přibližně 384 000 zaměstnanců. Ve fiskálním roce 2006 (který skončil 31. března 2007) dosáhly konsolidované tržby výše 10 247 miliard jenů (86,8 miliardy USD). Společnost nabízí pro různé sektory na trhu široký sortiment systémů, produktů a služeb, včetně informačních systémů, elektronických zařízení, energetických a průmyslových systémů, spotřebních výrobků a materiálů a finančních služeb.

Hitachi Digital Media Group

Hitachi Digital Media Group, která je součástí společnosti Hitachi Europe, Ltd., zajišťuje výrobu, prodej, marketing a technickou podporu pro oblast produktů zahrnující spotřební elektroniku, digitální displeje, kamery, projekční techniku a v neposlední řadě i výrobky průmyslové televize (CCTV).

Divize Hitachi Digital Media Group je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů digitálních řešení pro firmy i domácnosti. Mezi klíčové produkty patří zejména plazmové displeje a plazma TV, LCD TV, kompletní škála video a datových projektorů, DVD kamery a přehrávače a moderní digitální řešení pro segment průmyslové televize včetně možnosti vzdáleného sledování díky technologii Remote Video Access.

Hitachi Europe, Ltd.

Hitachi Europe, Ltd. je dceřiná společnost Hitachi, Ltd. se sídlem v Maidenheadu ve Velké Británii. Pobočky se nachází v celkem 15 státech a zaměstnává přes 470 osob v Evropě, na Středním Východě a v Africe. Jako \"partner pro nejlepší řešení\" poskytuje společnost Hitachi Europe své služby a řešení tak, aby plnily specifické potřeby jejích zákazníků.

Hitachi Europe podniká v jedenácti klíčových obchodních oblastech: energetické a průmyslové systémy, řešení pro železnice, informační systémy, superpočítače a specializovaná výpočetní technika, digitální média, spotřební elektronika, elektronické součástky, automobilový průmysl, klimatizační a chladící systémy, zprostředkování zdrojů, skupina pro podnikové technologie (výzkum a vývoj) a Hitachi Design Centre.

Něco z historie

Společnost Hitachi založil Namihei Odaira už v roce 1910 a jeho prvním výrobkem se stal elektromotor s výkonem 5 koní. V roce 1924 začala Hitachi vyrábět elektrické lokomotivy, roku 1932 dokonce ledničky a výtahy, poté následovaly turbíny, elektronové mikroskopy, elektrárny, kabelové rozvody, polovodiče atd. Roku 1981 byla spuštěna výroba barevných CRT obrazovek a superpočítačů, o osm let později Hitachi představila první počítač postavený na supravodičích. Roku 1990 Hitachi vyvinula barevný TFT displej s vysokým rozlišení a o pět let později Super TFT se širokým zorným úhlem. V roce 2000 pak vyvinula společnost Hitachi první DVD-RAM kameru na světě. V dnešním sortimentu Hitachi se nachází přes 20 000 různých produktů od DVD kamer a spotřební elektroniky po vybavení pro jaderné elektrárny.